Baner przedstawiający szczęśliwe dziecko pomazane farbami

Rodzice i dzieci

Katarzyna Stawiarska

psycholog, psychoterapeuta dorosłych, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej

Ukończyłam studia psychologiczne o specjalności psychologia kliniczna w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Jestem absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS w ramach Wczesnej Interwencji i Wczesnego Wspomagania rozwoju dzieci w wieku 0-6 lat. Aktualnie jestem w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii w podejściu humanistyczno-doświadczeniowym. 

Posiadam interdyscyplinarne doświadczenie, które zdobywałam podczas pracy w  Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Konstancinie, w szpitalu psychiatrycznym w Pruszkowie,  poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolu integracyjnym, terapeutycznym oraz w Zespołach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Jestem certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej I i II stopnia, terapeutą treningu słuchowego.

Praca z dziećmi z wyzwaniami neurorozwojowymi oraz wsparcie rodziców w ich osobistej drodze, stała się dla mnie inspiracją do rozwoju warsztatu psychoterapeutycznego. Pracuję z dorosłymi oraz z dziećmi, doceniając wagę zależności pomiędzy jednymi a drugimi. Terapia to dla mnie proces, w trakcie którego człowiek, w bezpiecznej relacji z terapeutą, przygląda się swoim przeżyciom, docierając do ich źródeł oraz znaczeń. Porusza mnie towarzyszenie ludziom w ich wyjątkowej drodze do poznawania siebie.

W Pracowni pracuję z osobami dorosłymi, często z Rodzicami dzieci z wyzwaniami neurorozwojowymi. Konsultuję również małe dzieci,  do 2-go roku życia,  pod kątem trudności w obszarze SI, kładąc nacisk na pracę w diadzie rodzic – dziecko.