Baner przedstawiający szczęśliwe dziecko pomazane farbami

Rodzice i dzieci

Anna Szczepańska

psycholożka, pedagożka, certyfikowana terapeutka integracji sensorycznej

Ukończyłam studia z psychologii oraz pedagogiki przedszkolnej i rewalidacyjnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jestem certyfikowaną Trenerką 1 stopnia Sensoplastyki®, Certyfikowaną Trenerką 1 stopnia Smyko-Multisensoryki®, trenerką grupowego programu wczesnego wspomagania rozwoju dzieci Moniki Bednarek, trenerką metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Do pracy jako terapeutka integracji sensorycznej przygotowywałam się na trzysemestralnych studiach podyplomowych w Centrum Integracji Sensorycznej oraz podczas praktyk w prywatnych gabinetach SI.

Doświadczenie zawodowe zdobywam od 2011 roku, prowadząc zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i nauczycieli z zakresu wspierania rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego oraz zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci. Przeprowadziłam ponad 2000 godzin warsztatowych dla grup w różnym wieku. Współpracowałam i współpracuję z wieloma organizacjami pozarządowymi oraz przedszkolami i szkołami podstawowymi na terenie Warszawy. Pracuję z małymi dziećmi (do 3 lat), przedszkolakami i uczniami szkoły podstawowej.

W Pracowni Ego zajmuję się integracją sensoryczną – oceną rozwoju sensorycznego (diagnoza) oraz prowadzeniem terapii integracji sensorycznej. W swojej pracy stawiam na budowanie relacji z dzieckiem, indywidualne podejście do dziecka i jego rodziny.