Baner przedstawiający szczęśliwe dziecko pomazane farbami

Rodzice i dzieci

Ewa Knypińska-Pawlak

psycholog dziecięcy, pedagog

Jestem psychologiem oraz pedagogiem specjalnym o specjalizacji wczesne wspomaganie rozwoju. Studia ukończyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas licznych staży ( m.in w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Ośrodku Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT, Instytucie Matki i Dziecka ) ,a także pracując w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Warszawie oraz w przedszkolach integracyjnych. Obecnie pracuję w warszawskiej Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej ,gdzie zajmuję się diagnozą oraz terapią dzieci do 7 roku życia. Jestem certyfikowanym diagnostą ADOS-2 oraz trenerem TUS. Nieustannie poszerzam warsztat swojej pracy, uczestnicząc w kursach i szkoleniach dotyczących wspierania dzieci oraz ich rodzin.

W pracy z dziećmi z wyzwaniami rozwojowymi najważniejsze jest dla mnie stworzenie bliskiej i autentycznej relacji, w której dziecko czuje się bezpiecznie i może wyrażać siebie. Szczególnie istotny jest dla mnie dobry kontakt i współpraca z rodzicami dziecka, by oddziaływania terapeutyczne były zintegrowane  ze środowiskiem rodzinnym dziecka. 

W Pracowni prowadzę terapię dzieci, także w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.